Co je Knihadýlko ?

Otevřený prostor mezi knihou a divadlem umožňující velkým i malým přímý prožitek ztotožněním se s příběhem. Prožitek vedoucí k zamyšlení, uvolnění se, ke ztišení, zklidnění.

Podporuje lásku ke knížkám i sobě samým.

Jeho úkolem není jen pobavit a zpestřit den, ale dotknout se hravou a laskavou formou vnitřních krajin a krajinek v nás a naladit se společně na tu nejlepší strunu. Jsou to oživlé knihy osobitým způsobem promítnuté do prostoru. Jejich hrdiny si zamilujete. Čtení, vyprávění, písničky, dramatizace, hravost, radost a spontánní vyjádření ke Knihadýlku patří.

Skládá se z „knihadýlkového“ představení, které děti sledují jako v divadle a jehož délka se pohybuje od 30 do 45 minut.

Následuje krátké uvnitřnění – meditace motivované prožitým příběhem vedoucí k celkovému propojení, ztišení a zklidnění, které má tu moc naladit malé i velké do hlubších vnitřních rovin a dotknout se sebe sama v té nejryzejší podobě.

Poté přichází na řadu „literárně tvořivá dílnička“ inspirovaná představovanou knihou, kterou si děti prohloubí prožitek z ní. Je sestavena z různých námětů a činností, které je možné s dětmi po skupinkách projít. Jako připomenutí každé knihy zůstane dětem obrázek k vybarvení s jejím názvem a jménem autora, který si mohou odnést domů a inspirovat rodiče ke společnému čtení, k návštěvě knihovny, či knihkupectví. Doba trvání se pohybuje od 10 do 20 minut, záleží na zájmu dětí a vaši kreativitě a časových možnostech.

Dle zpětných vazeb paní učitelek, pánů učitelů a dalších průvodců světem dětí je Knihadýlko úplně něco jiného. Inspiruje, podporuje tvořivost a má ztišující a uklidňující účinek

Knihy, které Knihadýlko představuje jsou krásné po, i na všech stránkách, právě tak jako jejich autoři, autorky. Jsou hravé, laskavé, vtipné, moudré, inspirující. Dokazují, že pohádky a příběhy pro děti mohou obohacovat, inspirovat, pomáhat a dělat radost nejen dětem, ale všem, kdo si rádi hrají, umí číst mezi řádky a nezapomněli vnímat srdcem.

Pro koho je Knihadýlko?

Knihadýlko je zvláštní tím, že zaujme děti (i dospělé:-) v celkem velkém věkovém rozmezí. Jako kdyby si v něm každý našel to své. Je vhodné pro Mateřské školy a 1. a 2. třídy základní školy, pro rodinná a mateřská centra a další prostory, kde se děti rády vyskytují Je možné zpestřit jím i narozeniny, křtiny, či jiné rodinné oslavy.

Knihadýlko je možné využít i na projektový den.

Co jsou Knihadílka?

Malá „dílka“, která vznikají zároveň s tvorbou jednotlivých knihadýlek. Slouží pro radost i užitek a můžete si je objednat a zakoupit. Pokud tak učiníte včas, přijedou s knihadýlkem, pokud ne, přijdou poštou. Podrobnější informace https://knihadylko.cz/knihadilka/

Zahradní atlasy

Jsou to „atlasy“ z plátků stromů, určené přímo na zahradu, do přírody, kde svým zpracováním neruší. Děti si je snadno zapamatují a ta radost, když na obrázek motýla usedne motýl opravdový Některé se dají pověsit na stromy – ptáci, motýli atd., jiné slouží jako zápichy – rostliny, houby, brouci atd. Jsou ručně malovány, každý je originál a vy si můžete objednat druhy, které se vám zrovna hodí.

Letokruhy přání

Dobrý pomocník pro ztišení a uvnitřnění dětí i dospělých, ideální pro ranní kruh s dětmi, pro začátek dne, pro chvilky u stolu před jídlem, pro společné chvíle před usnutím. Přání dobra namalované a napsané na kolečku ze stromu, které se roztočí a letí v kruzích do všech stran. Ideální je zůstat po celou dobu, kdy se letokruh přání točí, v tichosti, v srdci. Propojení dobrého úmyslu s hmatem, zrakem, úsměvem, se sebou samým, s ostatními…

Maluji letokruhy přání i na přání

      Strážci radosti

      Duhoví trpaslíci všestranného použití přímo z pohádky, neboť vám poslouží k tomu, co právě potřebujete. Oplývají vlastnostmi, které jim dáte, plní role, do které je postavíte, a to všechno s radostí. Fantazii se meze nekladou a možná vás překvapí, co všechno napadne děti. Prostředníci mezi světem velkých a malých