O mně

I když už jsem docela velká holka, nepřestalo mě bavit si hrát a tvořit.

Inspiruje mě příroda, rostliny i živáčci v ní. Mám ráda hudbu, výtvarno, sdílení, knihy. Mám moc ráda dobré dětské knihy. Mám ráda bylinky, vůně, barvy, baví mě dívat se, slyšet, vnímat, být. Miluji klid a ticho. Mám štěstí, že mi tohle všechno umožňuje moje práce žít.

Patnáct let jsem učila (i se) v mateřské škole, potom jsem nějaký čas malovala obrázky do dětských pokojů a posledních sedm let jsem pracovala v knihovně, kde se moje láska k dětským knížkám díky podobně naladěné kolegyni prohloubila.

 Každá práce mě bavila a naplňovala radostí. Uvědomila jsem si, že všude, kde jsem pracovala, jsem byla v pravý čas na pravém místě. Měla jsem štěstí na lidi kolem sebe. Měli svou práci rádi, šla jim od ruky i od srdce. A já mohla postupně k tomu, co ve mně už bylo, přidat něco, co jsem se přiučila od nich.

Pak se stalo, že jsem zatoužila tvořit ještě trochu jinak. Chtěla jsem poskládat více svých radostí dohromady. Všechno se propojilo a vzniklo Knihadýlko. Vzniklo z lásky k volnosti, k dětem, ke knížkám, k hraní si, k rozmanitosti tvoření.

Vše, co ke Knihadýlku patří, tvořím doma. Snažím se používat převážně přírodní materiály, využívat běžně dostupné, obyčejné věci, recyklovat to, co by jinak skončilo třeba v popelnici, a tím inspirovat k tvoření i ostatní.

Trochu maluju, trochu šiju, stříhám, lepím, trhám, hraju si. Trochu a opatrně zpívám a občas zapíšu to, co mi k zapsání přijde. Snažím se naslouchat…Dělám to vše s láskou a pro radost a na každé knihadýlko z další knížky se těším a jsem zvědavá, jaké bude. Baví mě to. Také se ráda setkávám a tvořím společně s dalšími podobně naladěnými lidmi, s dětmi. Jsem moc ráda, za společně strávené příjemné chvíle a za to, že se radost šíří.

Obdivuji autory a autorky krásných dětských knížek, ať už jsou to spisovatelé, nebo ilustrátoři. Obdivuji jejich umění jednoduchý příběh protkat humorem, moudrostí a laskavostí, obdivuji jejich dar rozdávat radost. Jsou pro mne velkou inspirací. Nejraději a čím dál více čtu srdcem. Je mi ctí a radostí zároveň, že jejich knihy mohu otevírat a děti do jejich příběhů zvát….

Děkuji…