Zahradní atlasy

Nepřestane mne snad nikdy udivovat rozmanitost a barevnost přírody. Tolik druhů živočichů, rostlin. Tolik tvarů. A ta lidská tvořivost a hravost, která to všechno pojmenovává!

Zahradní atlasy jsou tvořeny z plátků stromů. Svým zpracováním snadno splynou se zahradou, s přírodou. Stanou se její součástí a děti i dospělí si snadno a celkem nenápadně zapamatují jména (a někdy i latinská:-) spousty druhů rostlin a živáčků. Umísťují se do zahrad buď jako zápichy, nebo se zavěšují na stromy, keře. S těmi zavěšenými si pohrává vítr a my si s ním můžeme hrát, když otáčí kolečka zády k nám – který pták, či motýl tam teď chybí ? Procvičujeme si tak všímavost, pozornost, paměť.

Každá „stránka“ atlasu, je upravena tak, aby co nejvíce odolala povětrnostním podmínkám, ale aby byl zároveň co nejvíce zachován přírodní vzhled. Každá je ručně malovaná, každá je originál. Jsou z různých druhů dřeva a různých velikostí. Jsou malovány na objednávku a proto si můžete vybrat druhy rostlin a živáčků, které byste na své zahradě rádi umístili. Stačí si sepsat jejich seznam. Tvorba těchto atlasů je časově poměrně náročná, proto si je objednávejte pokud možno s dostatečným předstihem.

Cena jedné stránky – kolečka je 1 200,- Kč.

Pokud objednáte 5 a více stran, dostanete slevu 50,- Kč na každou z nich. Je třeba počítat také s poštovným a balným. Nejlépe se na objednávce domluvíme telefonicky, ale můžete i přes email.

MOTÝLI

Zahradní atlas motýlů je většinou oboustranný, neb pokud dohledám housenku, ze které se jednotlivý druh vylíhne, je tam 🙂 Níže jsou ukázky nejznámějších druhů, ale můžete si vybrat spoustu dalších, aby se jimi zahrada rozzářila.

Všimněte si – nalevo je i motýl opravdický 🙂

PTÁCI

PAVOUCI

BYLINKY

HOUBY

Tak to je opravdu krásná kapitola zahradních atlasů. Barevnost, rozmanitost a poetika jejich jmen je kouzelná 🙂