Ó,ó,ó, vajíčko!

Knihadýlko otevírá a představuje knihu Ó, ó, ó, vajíčko! Ester Staré a Milana Starého a je cca 30 – 45 minut dlouhé. Součástí této knihy je CD s hudbou Beaty a Patrika Hlavenkových, kde text namluvila a krásné písničky nazpívala Martha Issová.

Odehrává se na louce a jeho hlavním hrdinou je houseňák Pepík, kterému po vyklubání se z vajíčka sudičky předpověděly rozporuplný osud. On se ale zamiluje a putuje světem za svou láskou. Cestou potkává další obyvatele louky a prožívá spoustu dobrodružství. Má dobré srdce, odvahu i odhodlání a cestou pomáhá těm, co to potřebují. Dobrými skutky se pomalu proměňuje, moudří a krásní, až potká tu pravou a promění se v motýla. A co bylo dál? Dál…………..se nechte překvapit.

Během představení se děti seznámí s některými druhy hmyzu a mohou si vyzkoušet smysl pro rytmus. Po skončení listují knihou, pomocí skládačky vzpomínají a sestavují děj příběhu, krmí mravkolva. Seznámí se s některými druhy motýlů a trénují si postřeh hledáním stejných obrázků. U bylinkového „pexesa“ rozpoznávají základná druhy bylin čichem a přiřazují je ke správnému obrázku. Loutky – neloutky si mohou zblízka prohlédnout.

Příběh je plný písniček, je vtipný i napínavý. Předlohou postav jsou skuteční obyvatelé hmyzí říše. Inspiruje k práci s dětmi v přírodě, ke společnému tvoření, malování, hrám. Možná vás natolik zaujme, že se rozhodnete s knihou pracovat dál. Je plná krásných ilustrací, veršů, písniček, které můžete využít při tvorbě vlastního programu pro rodiče i pro samostatnou dramatizaci s dětmi.

Možná začnete shánět další knihy Ester Staré 🙂